Питання-відповіді
Чи повинен виробник надавати гарантію на вікна?
Виробник вікон обов'язково повинен мати дозвіл на виробництво, виданий державними органами. Тільки в такому випадку, підприємство має право надавати гарантію на власну продукцію. Інакше, гарантія не має юридичної сили. За вимогами ДСТУ, гарантія на виріб надається мінімум на 3 роки та обов'язково має зазначатися у договорі. Дилер зобов'язаний надати Свідоцтво про державну реєстрацію Фірми чи Підприємця. В протилежному випадку - договір є юридично недійсним, а гарантія недіючою.
Від чого залежить якість вікна?
Якість вікна, в першу чергу, залежить від способу його виготовлення. Так, великі заводи мають автоматизовані лінії виробництва, що дозволяє звести вплив людського фактору до мінімуму. В кінцевому результаті, підприємства отримують значно вищу якість вікон, ніж при «кустарному», гаражному виробництві. Не останню роль відіграє фурнітура, тобто механізм за допомогою якого вікно відчиняється. Варто надавати перевагу перевіреним виробникам, насамперед, німецьким.
Що таке енергозберігаючі склопакети?
Енергозберігаючі склопакети виготовляють зі скла, що спеціально розроблене для зменшення втрат тепла через теплове випромінювання. На таке скло наноситься спеціальне покриття, що пропускає сонячне проміння в приміщення та зменшує втрату тепла, отриманого від опалювальних пристроїв. Однокамерний склопакет, виготовлений з енергозберігаючого скла та заповнений аргоном, дає 48% економії тепловтрат в порівнянні із звичайним однокамерним склопакетом.
Що таке склопакет?
Склопакет - це окремий елемент вікна, що складається з кількох листів скла, герметично з'єднаних дистанційною рамкою. Від склопакета, в першу чергу, залежить якість вікна - зовнішній вигляд, комфорт всередині приміщення, витрати на опалення. Склопакет може бути однокамерний (2 скла) та двохкамерний (3 скла). Крім того, бувають спеціальні енергозберігаючі склопакети.
Який профіль вибрати при купівлі вікон?
На сьогоднішній день на нашому ринку представлені профільні системи, які виробляються в Україні, Туреччині, Китаї, Угорщині та Німеччині. Профілі, що виготовляються безпосередньо в Німеччині, гарантовано відповідають найвищим стандартам якості, так як вони сертифікуються в спеціальних незалежних центрах. Слід остерігатися профілів, виготовлених китайськими, турецькими та іншими, сумнівного походження, виробниками.
Чи правда, що пластикові вікна доводиться міняти кожні п'ять років?
Полівінілхлорид, як і багато інших полімерів, довговічний матеріал. Йому не страшні сонячні промені, волога, природні мікроорганізми, комахи. Завдяки спеціальним добавкам - модифікаторам, ПВХ (для віконних профілів) некрихкий та достатньо жорсткий матеріал. Сучасні якісні пластикові вікна, виготовлені з ПВХ, розраховані на експлуатацію при температурах від -50°C до +60°C. Фахівці стверджують, а компанія Rehau продемонструвала, що сучасні пластикові вікна з жорсткого ПВХ в змозі зберігати свої властивості, щонайменше, протягом 50 років. Інша справа - гумове ущільнення виробу. Термін його служби коливається від 4 до 15 років. Ущільнення міняється досить легко, для цього немає потреби міняти все пластикове вікно.
Як уникнути запотівання металопластикових вікон?
Металопластикові вікна - герметичні. Тому волога, що раніше проходила крізь щілини старих дерев'яних рам, в холодний час може конденсуватися на поверхні склопакета та у середині приміщення. Джерелами підвищеної вологості в квартирі є: її мешканці, велика кількість квітів, кухня під час приготування їжі, вологе повітря з ванної кімнати і тому подібне. При встановленні металопластикових вікон рекомендується прослідкувати, щоб не був перекритий тепловий потік від батарей центрального опалювання на вікно.
Вже під час експлуатації пластикових вікон потрібно звертати увагу на те, щоб штори або жалюзі не перешкоджали проходженню теплого повітря від радіаторів до вікна. Особливо важливим є правильне провітрювання приміщення. Досить відкривати пластикове вікно на декілька хвилин 3-4 рази на день або залишати відкритою кватирку на більш тривалий час.
Як справлятися з парниковим ефектом після встановлення металопластикових вікон?
Ніякої боротьби не буде, якщо Ви відразу замовите систему мікропровітрювання. При цьому Вам необхідно буде механічно управляти потоком повітря у ваших приміщеннях (причому при напіввідкритому вікні).
Влітку вікна дешевші?
В літній період попит на вікна збільшується, відповідно, виробники не мають можливості надавати великі знижки. Тому взимку, коли зменшується навантаження на виробництво, клієнтам пропонуються більш доступні ціни.
Чи можна змінювати вікна взимку?
Наша компанія успішно проводить зимовий монтаж, при якому віконний отвір знаходиться без вікна всього 10-20 хвилин. При встановленні конструкцій застосовуються монтажні піни, стійкі до низьких температур та спеціально розроблені для таких умов.
А ви даєте знижки? Якщо так, то скільки? «Там» нам дали 33%
Будьте в цьому питанні уважні! Головне - це не відсоток знижки, а остаточна вартість вашого замовлення! У кожної компанії свої підходи до продажів, але головна складова - це скільки вам доведеться заплатити за своє замовлення! Допустимо, собівартість пластикового вікна рівна 100 грн. Одна компанія встановлює базову ціну в 150 грн і пропонує 20% знижку, продаючи вам це пластикове вікно за 120грн. Інша компанія може те ж саме пластикове вікно запропонувати з 50% знижкою, але за 140грн, просто встановивши його базову вартість в 280 грн. Система знижок у «Компанії Болена» є прозорою та логічною, відображає реальну картину для наших клієнтів.
Що входить в стандартну комплектацію вікна?
У кожного виробника своє поняття про стандартну комплектацію віконних систем. Зрозуміло, що рами/стулки є у всіх (хоча системи можуть бути різними). Зрозуміло, що пластикове вікно повинно міцно прижиматися фурнітурою. Однак, фурнітура у всіх різна та деякі компанії додають зручні опції, мікроліфт або базову систему протизламу. Металопластикові вікна в звичайній комплектації, як правило, мають двокамерний склопакет в три скла.
Скільки коштує готове пластикове вікно?
Дізнатися точну вартість вікна можна тільки після його розрахунку в спеціальній програмі, що враховує всі необхідні конструктивні особливості і доповнення. Для того, щоб вірно розрахувати вартість саме вашого пластикового вікна, необхідно визначити:
 • Розміри отвору і конфігурацію майбутнього металопластикового вікна;
 • Колір вікна;
 • Яка кількість "глухих" частин і створок буде у вашому пластиковому вікні;
 • Які види відкриття створок ви вибираєте (поворотні, поворотно-відкидні);
 • Які склопакети будуть встановлені у вашому металопластиковом вікні;
 • Чи будете ви замовляти підвіконня, відливи, москітні сітки, ролети.
Зверніть увагу чим більше створок у вашому пластиковому вікні, чим складніше фурнітура, чим товстіше склопакет, тим дорожче буде ваше вікно. Одностороння або двостороння ламінація профілю ПВХ також значно здорожчує віконну конструкцію.
Проконсультуйтесь у менеджера який варіант виготовлення вікна краще всього підійде для вас з урахуванням вашого клімату і особливостей будинку.
Що важливе для вибору вікон?
Перш ніж відповісти на таке питання вам необхідно, перш за все, самим відповісти на нього: «А яка мета купівлі нових пластикових вікон?» і «Навіщо вам це потрібно?». І коли ви відповісте собі на це питання, продавець зможе запропонувати максимально відповідний для вас варіант. «Я хочу замінити вікна, тому що холодно!» В цьому випадку вам необхідно дивитися на надійність фурнітури замикання, дивитися на систему віконного профілю або бруса, надійності вузлів примикань рама/стіна. «Це модно! Це красиво! Це стильно!» У такому разі вам можна порадити звертати увагу на саму систему віконних блоків, системи відкриттів, установку додаткових «опцій» на виріб. «Я хочу позбавитися від шуму!» У такому разі ми можемо порадити вам, звернути увагу на сам склопакет оскільки він займає приблизно 80% площі всього пластикового вікна і звернути увагу на обробку пройомів, оскільки шум може обходити вікно в ділянках примикань із стіною.
Чи не шкідливі пластикові вікна для здоров'я?
ПВХ, або полівінілхлорид екологічно безпечний продукт, що є хімічною сполукою вуглецю, водню і зв'язаного хлору, яка перебуває приблизно на 43% з нафтопродуктів і на 57% з кам'яної і куховарської солі. Також такий профіль підлягає вторинній переробці. В Німеччині пластикові вікна встановлюють у санаторіях для алергіків, а ПВХ, навіть, використовують у виробництві побутових приладів, посуду. На ПВХ-профіль REHAU є міжнародні і українські гігієнічні висновки.
Чи правда, що білий ПВХ жовтіє з часом?
На ринку присутні ПВХ-профілі, в які для блискучого білого кольору додають домішки, що з часом можуть набувати жовтих відтінків. ПВХ-профіль REHAU містить спеціальні домішки, завдяки яким колір не змінюється.
А хіба фурнітура у всіх різна?
Так! Фурнітура у всіх різна і комплектація цієї фурнітури різна. Часто покупці не звертають на це уваги і обговорюють тільки профіль, часто забуваючи про найголовніше! Хіба вам не важливо, скільки відкривань-закривань витримають завіси на вікнах? Хіба вам не важливо, з якого матеріалу виконані механізми, які захищають ваш будинок від небажаних гостей? Хіба вам не важливо бути упевненим в надійності примикань всіх притисків? Хіба вам не важливо, наскільки надійні петлі? Хіба вам неважливо, чи регулюється ваше пластикове вікно чи ні? Бачите скільки важливих питань можна з'ясувати про складовій віконного блоку.
Як позбавитися від сильного шуму з боку вулиці? Чи буде у мене в будинку тихо з вікнами з ПВХ?
Рівень шуму на жвавій автомагістралі складає 85 дБ, в 50 м поблизу неї 75 дб. Вікна ПВХ знижують шум на 25-35 дб, внаслідок чого навіть у гіршому разі сусідство з автомагістраллю у вашій квартирі підтримується так званий рівень звукового комфорту, якому відповідає 40-45 дб.
І ще декілька прикладів рівня гучності джерел шуму, що часто зустрічаються:
 • Тиша в горах 10 дБ
 • Комп'ютер 37-45 дБ
 • Нормальна розмова 50 дБ
 • Залізниця, трамвай 85-95 дБ
 • Пилосос 85-95 дБ
Звертайте увагу на склопакети оскільки 80% віконного отвору займає саме він, а, отже, шум можна понизити різко за рахунок цього! Якщо ви живете, де вулиці є магістральними або з ваших вікон видно залізничні колії, або по вашій вулиці ходять трамваї, то вам необхідно замовляти склопакети з різними відстанями між склом.
Чи правда, що з пластикового вікна дує?
Дути може зі шва між рамою і стіною, при неякісному монтажі. Зрозуміло, що сьогодні жоден виробник вікон, що поважає себе, собі такого не дозволяє. Також необхідно відразу встановити відкоси інакше вікна повною мірою не забезпечуватимуть шумо- та пилоізоляцію. Само ж вікно, якщо воно правильно виготовлене, надзвичайно герметичне.
Чи обов'язково замовляти металопластикові вікна разом з монтажем? Мої будівельники обіцяли змонтувати вікна дешевше.
Установка металопластикових вікон вкрай відповідальний етап. Краще доручити установку металопластикових вікон професіоналам. Тим більше, «Компанія Болена» дає гарантію на пластикові вікна 12 років! Якщо монтаж буде проводитися не монтажниками "Компанії Болена", гарантія не розповсюджуватиметься.
Яким вимогам повинен відповідати якісний монтаж?
Кріплення віконного блоку проводиться на анкерні болти або на металеві анкерні пластини. Кількість і розташування кріпильних елементів визначається у кожному конкретному випадку. Встановлення пластикового вікна тільки на монтажну піну недопустимо! Силові навантаження на монтажний шов недопустимі, тобто віконні блоки повинні встановлюватися на опорні (несучі) колодки з ПВХ або твердих порід деревини.
Чи багато буде сміття і бруду при заміні вікон?
Якщо ви задумали міняти старі вікна, то повинні бути готові до того, що разом із старими вікнами доведеться потурбувати і старий бруд, а тому і пилу буде багато. Особливо це стосується старих цегляних та хрущовських будинків. Якщо ви вирішили ставити вікна (не важливо які: пластикові, дерев'яні, металопластикові, алюмінієві), радимо зробити всі необхідні приготування заздалегідь, а саме: накрити підручними засобами (клейонка, матерія, газети) підлогу та меблі в квартирі, приготувати мішки для сміття.
Які терміни виготовлення вікна?
Терміни виготовлення стандартного металопластикового вікна білого кольору - 3-5 днів.