Інколи на поверхні склопакету можна побачити малесенькі крапельки води, тобто конденсат. З цього короткого відеоролика ви зможете дізнатись основні причини його утворення та кілька порад, як застерегти ваше вікно від його утворення!
За дослідженням ТМ «REHAU», найбільші проблеми, пов'язані з вікнами – це протяги та волога (конденсат), яка утворюється на склі або відкосах.
Явище конденсату
Конденсат зазвичай з'являється у вигляді маленьких крапель на склі, що є наслідком різниці температури всередині та зовні будинку. Користуючись старими дерев'яними вікнами, Ви не зустрічаєтесь з цією проблемою тому, що старі вікна не є герметичними, так як пропускають у приміщення повітря з вулиці.
В оселі постійно оновлюється повітря, однак відчуваються протяги, а взимку втрачається тепло – доводиться більше опалювати кімнату.
Коли з'являється конденсат
Найчастіше конденсат з'являється взимку, коли велика різниця температури повітря на вулиці та у приміщенні. Волога, яка присутня в повітрі у кімнаті, переходить із газоподібного у рідкий стан та опадає на найхолодніше місце кімнати – вікно або віконний відкос.
Конденсат та металопластикове вікно
Герметичність – це перевага металопластикового вікна, однак при недостатньому провітрюванні кімнати ця перевага може стати його слабким місцем. Правильно підходячи до обрання вікна та подальшого користування ним, можна значно зменшити вірогідність випадання конденсату.
Причини появи конденсату
На однакових вікнах, встановлених у різних кімнатах, по різному може з'являтися чи не з'являтися конденсат. Для пояснення цього потрібно розглянути конденсат як фізичне явище та причини його появи.
В різних кімнатах різна вологість повітря. Готування їжі, прання, приймання душу, кімнатні рослини, кількість людей, які знаходяться у кімнаті – це впливає на зростання вологи у приміщенні. Так, вірогідність появи конденсату на кухні або у ванній кімнаті більша, ніж у вітальні.
Інші причини непов'язані із вікнами
Конденсат може виникати з низки причин, не пов’язаних із вікнами.
- якщо це новобудова або у кімнаті «свіжий» ремонт, різні будівельні суміші виділяють багато вологи, яка також може перетворюватись у конденсат;
- забита витяжка або її відсутність може створити нездоровий мікроклімат в оселі та спричинити конденсат;
- велика кількість рослин виділяє багато вологи;
- занадто широке підвіконня, торкання його до гардин або штор перешкоджає правильному опаленню та руху повітря у приміщенні.
Боротьба з конденсатом
Для підтримання нормальної відносної вологості у приміщенні необхідно провітрювати його протягом доби. Для Вашої зручності вікна оснащуються додатковими механізмами (мікровентиляція та віконний провітрювач), які дозволяють провітрювати приміщення. Положення відкривання мікровентиляція дозволяє постійно провітрювати оселю протягом всієї доби.
Віконний провітрювач – це інновація, яка має кращі, порівняно із мікровентиляцією, показники звукоізоляції та може працювати за відсутності мешканців вдома.
Енергозберігаючі вікна. Для того, щоб не виникали проблеми із конденсатом, необхідно одразу замовляти вікна, що відповідають Державним стандартам. В них враховані показники теплоізоляції вікон для кожного регіону України та стандарти монтажу вікон. Так для території Західної України комплектація, яка відповідає ДСТУ, наступна – 5-ти камерний ПВХ профіль, 2-камерний енергозберігаючий склопакет із теплою дистанційною рамкою.
Євромонтаж. Обирайте технологію встановлення вікон – євромонтаж, завдяки їй віконний відкос не буде пропускати ні холодне повітря, ані вологу з вулиці. Радимо встановлювати віконні провітрювачі одразу при замовленні вікон на кухню та спальню.
Пропонуємо Вам переглянути корисний відеозапис, який дозволить Вам зрозуміти, що є причиною появи конденсату на вікнах?