Фабрика вікон «Болена» дає гарантію до 12 років в залежності від виробу, з дня підписання «Акту здачі-прийому».
У разі здійсненні монтажу вікон замовником, гарантійний термін складає 3 роки, при дотриманні вимог щодо транспортування, зберігання та монтажу.
гарантії
Ми підтверджуємо паспортом якість кожного вікна і беремо на себе відповідальність за Ваш добробут. Надаємо 12 річну гарантію і працюємо, виключно, з німецьким профілем "REHAU".
Паспорт на вікно підтверджує якість ПВХ вікна, показує з чого воно вироблено і як його правильно експлуатувати.
Купуючи металопластикові вікна у фірмових салонах фабрики вікон «Болена» та офіційних представників ви обов'язково отримуєте паспорт. Правила експлуатації металопластикових вікон
1. Протягом 24 годин після монтажу вікна або двері повинні бути в зачиненому положенні.
2. Після проведеного монтажу виробів, для збереження герметичності з'єднувального шва, необхідно протягом 20 днів провести оздоблення місць примикання виробу до стінового проєму.
3. При виконанні оздоблювальних робіт (штукатурка, фарбування і т.д) конструкції повинні бути зачинені та захищені від потрапляння оздоблювальних матеріалів та інших сторонніх предметів та речовин на робочі механізми фурнітури та на самі конструкції.
4. Зовнішню захисну плівку з ПВХ профілю потрібно зняти не пізніше 20 днів з моменту монтажу конструкції.
5. Виконання будь-якої маніпуляції з віконною ручкою проводиться тільки в тому випадку, якщо стулка знаходиться в закритому режимі. Категорично заборонено повертати ручки при відкинутій на провітрювання або відкритій стулці. При повертанні ручки вгору збільшується ймовірність виходу петлі з зачеплення..
6. Необхідно уникати додаткових навантажень на стулку вікна та не допускати зіткнення стулки і укосу вікна.
7. Забороняється класти сторонні предмети під стулку чи в проріз відкидного положення стулки.
8. Не залишайте вікна у відкритому положенні при поривчастому вітрі. Збільшення швидкості вітру призводить до підвищення ймовірності обриву фурнітурних механізмів. Особливо, коли стулка знаходиться в режимі провітрювання.
9. Не застосовуйте надмірних зусиль для закриття / відкриття вікон
10. Для догляду за поверхнею виробів забороняється користуватися миючими засобами, що містять абразивні матеріали і хімічно активні речовини, а також розчинники. Якщо мильного розчину недостатньо, то є спеціальні миючі засоби, призначені для застосування на алюмінієвих конструкціях.
11. Для того, щоб продовжити термін експлуатації, еластичні властивості та зберегти зовнішній вигляд ущільнювача, його потрібно два рази на рік протирати силіконовим спреєм та запобігати забрудненню.
12. Не забувайте очищати від бруду дренажні отвори.
13. Не встановлюйте на підвіконня нагрівальні прилади та гарячі предмети.
14. Щоб на склі не утворювався конденсат або не відбувалося намерзання льоду, необхідно, щоб вологість у кімнаті, де встановлено вікно не перевищувала 40-50%. Бажано, щоб квартира або будинок були обладнані системою приточної або примусової вентиляції для циркуляції повітря. Необхідно провітрювати приміщення мінімум 2 рази на день по 10-15 хвилин влітку та по 5 хвилин взимку.
15. Ширина підвіконня повинна бути такого розміру, щоб забезпечити безперешкодне проходження повітря від батарей вгору, уздовж вікна. За рахунок цього створюється кругова циркуляція повітря в приміщенні .
16. Під час проведення ремонтних і оздоблювальних робіт вікна як правило захищають і обклеюють плівкою, обов'язково залишайте отвори для вентиляції і не користуйтеся темними і кольоровими плівками.
17. Для запобігання деформації вікна та його «просідання» і, як наслідок зміна геометрії виробу та порушення працездатності відкривних частин, забороняється забирати монтажні опорні та розпірні клини.
Правила експлуатації вхідних металопластикові дверей
1. Відкриваючи двері, натискайте на ручку при відкритому положенні замків.
2. Якщо двері в відкритому положенні, не висувайте ригелі замка та не зачиняйте їх при висунутих ригелях замка. Це попередить пошкодження замків та пошкодження профіля рами.
3. Не допускайте попадання пилу (будівельного в тому числі), піску в циліндр й інші механічні частини дверей, а також засмічення замкової щілини. Змащуйте ригелі замків щонайменше раз у півроку.
4. Запобігайте занадто швидкому закриванню/відкриванню дверей, та не дозволяйте дітям кататися на них – це може призвести до травм.
5. Для дверей вуличного типу, згідно вимог ДБН «Житлові споруди», необхідна наявність тамбуру, що провітрюється — це запобігатиме виникненню конденсату, а потім утворенню льоду на поверхні дверей. В іншому випадку гарантія на них не розповсюджується
6. Згідно ДБН В.2.2-15:2019, вхід до одноквартирного житлового будинку може влаштовуватися через засклену веранду. При цьому, для входу в житлове приміщення повинно бути не менше трьох дверей (у IVB кліматичній зоні - двох дверей). Допускається влаштування подвійних дверей, а також розміщення головного входу до одноквартирного житлового будинку у цокольному поверсі. При цьому, передпокій зі сходинками має бути опалюваним.
7. Не допускайте попадання на поверхню дверей сумішей, що мають кислотну або лужну основу. Не застосовуйте абразивні та хімічні речовини для їх чищення.
8. Для фіксації стулки дверей у відкритому положенні не рекомендується підкладати під дверне полотно ніякі сторонні предмети (такі як цегла, дошки, бруси та інше), на цей випадок передбачені спеціальні стопори та дотягувачі з фіксацією.
9. Стулки вхідних дверей не бажано довгий час тримати в незачиненому стані, оскільки є великий ризик провисання конструкції під власною вагою. В закритому стані стулки замок має бути зачинений, щоб зачепи надійно фіксували стулку, перешкоджаючи термічним розширенням.
10. Експлуатуючи вхідні двері, слідкуйте щоб на порозі або на рамі не збирались бруд та лід у холодну пору року. Це призводить до деформації ущільнювачів, та до порушення геометрії конструкції в цілому.
11. Забороняється прикладати не передбачені конструкцією виробу навантаження на стулку (наприклад, вішати важкі предмети і т.п.).
12. Відкриття та закриття дверей в процесі експлуатації не повинно проводитися способами, які призводять до пошкодження дверного полотна, коробки, лиштви.
13. Під час проведення ремонтних і оздоблювальних робіт двері як правило захищають та обклеюють плівкою, обов'язково залишайте отвори для вентиляції і не користуйтеся темними і кольоровими плівками
14. Правила та умови експлуатації дотягувача: • установку дотягувача дверей проводити згідно інструкції з монтажу, наданої виробником. • якщо Ви не в змозі самостійно провести монтаж виробу чи зробити його підбір до дверей або налаштувати його, варто звернутися до фахівців. • в жодному разі не допомагайте дотягувачу зачиняти двері, це може пошкодити його внутрішні частини. • при регулюванні швидкостей, обертаючи регулятори проти годинникової стрілки, слідкуйте за тим, щоб не викрутити їх та не пошкодити клапани, бо це призведе до витікання робочої рідини та виходу з ладу виробу. • температура середовища експлуатації дотягувача: -20ْ С…+45ْ С. · • дотягувач не потребує особливих сервісних операцій, окрім періодичного підтягування кріпильних елементів.
15. Над вхідними вуличними дверима обов’язково встановлюється дашок, що захищає всю поверхню дверей від попадання прямого сонячного проміння, оскільки конструкція Т-образних стулок схильна до значних теплових розширень при прямому нагріванні. Мінімальні розміри якого: ширина -3 м, глибина – не менше 2 м. Монтаж на висоті не більше 0,5м над дверним отвором. Для запобігання деформації дверей, їх «просідання» і як наслідок зміна геометрії виробу та порушення працездатності відкривних частин, забороняється забирати монтажні опорні та розпірні клини.
Інструкція по догляду за вікнами
Щоб пластикові вікна прослужили вам тривалий час, необхідно дотримуватися нескладних правил.
1. Очистка конструкцій. Для очищення конструкцій, як профілю так і склопакету, рекомендується використовувати м’які неабразивні миючі засоби, що містять антистатик. Забороняється використовувати розчинники, рідини для зняття лаку, кислоти, пральні порошки, які можуть пошкодити профіль та ущільнювач. Забороняється чистити гострими інструментами, які можуть пошкодити поверхню профілю.
2. Щоб видалити будівельні забруднення, категорично заборонено застосовувати механічний вплив. Іншими словами, дряпати або шкребти поверхню.
3. Ущільнювач. Ущільнювачі ТЕП виготовлені з сучасних довговічних і стійких до змін температури матеріалів, але схильні до природного старіння. Для збереження еластичності та довговічності, необхідно два рази на рік очищати їх від забруднень та протирати спеціальними технічними засобами з комплекту для догляду за вікнами або мастилом на основі силікону без кислот, лугів та розчинників.
4. Фурнітура. Ваші вікна укомплектовані високоякісною фурнітурою. Для збереження експлуатаційних властивостей фурнітури їй необхідний нескладний догляд. Фахівці рекомендують не менше двох разів на рік протирати попередньо очищену фурнітуру засобами для очищення фурнітури , що не містить кислоти чи силікону. Не використовуйте агресивні, кислотні миючі засоби, які не містять смол або кислот.
Інструкція по догляду за дверима
Для того, щоб ваші металопластикові двері прослужили якомога довше, не потрібно виконувати безліч складних технічних операцій. Досить виконання декількох простих правил:
1. Для миття дверної коробки і полотна дверей необхідно використовувати простий мильний розчин, який наноситься на поверхню за допомогою м’якої матерії, після чого видаляється за допомогою чистої вологої ганчірки. Категорично не варто вдаватися до використання засобів з вмістом кислот і розчинників.
2. Скляні елементи дверей необхідно періодично мити з використанням стандартних засобів для чищення та миття вікон і теплої води. Це стосується видалення всіх можливих типів забруднення. Не можна використовувати для очищення вікон та дверей бензин або інші подібні речовини.
3. Окремого обслуговування вимагають ущільнювачі, що фіксують скляні елементи дверей. Вони найбільше схильні до зносу. Для продовження терміну служби ущільнювачів необхідно періодично очищати їх від бруду і змащувати силіконовим спреєм або спеціалізованим засобом для обслуговування ущільнювачів.
4. Дверну фурнітуру необхідно регулярно чистити і змащувати спеціально призначеними для цих цілей засобами, які не містять смол або кислот.
Дотримання всіх експлуатаційних вимог забезпечує тривалу експлуатацію металопластикових дверей і вікон.
Гарантія
Гарантія – це період часу, коли під час експлуатації виробу, компанія покриває будь-які витрати, пов'язані з браком або прихованими дефектами, що виникли під час виготовлення металопластикового виробу, а також гарантує, що виріб прослужить протягом всього зазначеного терміну та не змінить свої властивості.
- Гарантійний строк на вікна (крім склопакета) з жорсткого полівінілхлориду становить 12 (дванадцять) років;
- Гарантійний строк на двері з жорсткого полівінілхлориду становить 5 (п’ять) років;
- Гарантійний строк на склопакети (світлопрозорі конструкції будівельного призначення із двох і більше листів скла, скріплених (склеєних) між собою) становить 5 (п’ять) років (на вітражні склопакети виготовлені на тонованому склі та на піскоструйному склі гарантія не надається. На всі інші види вітражних склопакетів надається гарантія від виробника);
- Гарантійний строк на додаткові елементи фурнітури становить 1 (один) рік.
Гарантійне обслуговування надається організацією, що здійснила продаж та монтаж виробу кінцевому споживачеві .
Увага! Виробник (постачальник) не несе відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю або майну споживача, викликаний недотриманням правил монтажу та експлуатації виробу.
Права та обов’язки споживача, продавця і виробника регламентуються законом «Про захист прав споживачів».
Гарантія означає:
1. Збереження цілісності, геометричної форми та розмірів виробів.
2. Збереження герметичності склопакетів
3. Збереження якості працездатності ущільнювачів.
4. Збереження цілісності фурнітури та відсутність на ній корозії
5. Збереження герметичності притвору.
6. Безкоштовний гарантійний ремонт або заміна бракованих деталей чи комплектуючих, які були визнані дефектними представником сервісної служби Виконавця та виникли з вини Виконавця, існували до моменту придбання виробу або виникли в період гарантійного терміну на дані комплектуючі.
Гарантія не поширюється на наступні випадки:
1. Монтаж виробів здійснювався не фахівцями фірми-продавця.
2. Відсутності у клієнта Договору на виготовлення виробу.
3. Виріб має сліди спроб некваліфікованого ремонту, який здійснено самим Замовником або третіми особами.
4. Зміна якості поверхні профілів, підвіконня, відливів при : використанні миючих засобів з кислотами чи іншими руйнуючими речовинами; виявленні на профілях захисних плівок (після 20 днів з моменту встановлення); інших механічних пошкодженнях під час експлуатації.
5. Поломка фурнітури в результаті неналежного догляду або невмілого користування, особливо при виявленні в її робочих механізмах штукатурного розчину, будівельного сміття, фарб, мастик та інших лишніх предметів.
6. Механічні пошкодження фурнітури (дотягувача), які з’явилися в результаті порушень правил та умов експлуатації
7. Механічні пошкодження склопакетів (розбиття, подряпини та тріщини) після підписання акту здачі-прийому.
8. Порушення цілісності склопакетів (виникнення тріщин) або їх розгерметизація у зв'язку з недотриманням температурного режиму у приміщенні (нижче +5С у зимовий період, вимога п.8.8 ДСТУ EN 1279-1:2022 (EN 1279-1:2018, IDT) та умов експлуатації, що визначені у ДСТУ EN 14351-1:2020 Вікна та двері. Вимоги. Частина 1. Вікна та зовнішні двері (EN 14351-1:2006 + A2:2016, IDT) .
9. Порушення герметичності монтажного шва при несвоєчасному (пізніше 20 днів з моменту встановлення) чи неправильному оздобленні місць примикання виробу до стінового проєму.
10. Появи деформації стулок та/або імпостів, зміни лінійних розмірів штапиків у разі недотримання температурного режиму у приміщеннях, де встановлені конструкції з ПВХ профілів, вимога ДБН В.2.5-56:2014 «Опалення, вентиляція і кондиціонування» та ДБН В.2.6-31 «Теплова ізоляція будівель».
11. Пошкодження, пов’язані з використання нагрівальних приладів поблизу виробів.
12. Поломки і несправності, які сталися з вини власника.
13. Невиконання споживачем інструкцій по експлуатації та рекомендацій продавця з догляду та умовам експлуатації.
14. Пошкодження профіля та склопакету в результаті попадання іскр від проведення зварювальних робіт поблизу металопластикових конструкцій.
15. Руйнування склопакета при тепловій дії (термошок).
16. Склопакети з вітражами на тонованому склі. Склопакети з вітражами на матовому піскостуєному склі. На всі вітражі, виготовлені на ПП «Карат».
17. В разі залишення металопластикових виробів на недобудованому об’єкті на достатньо тривалий період часу (один або декілька циклів переходу від плюсових до мінусових температур) без відповідної експлуатації та догляду, можлива поява залишкових деформацій стулок та/або імпостів (особливо у кольорових конструкціях). На основі даних дослідження Інституту Будівельних Технологій, кожен рік експлуатації приміщення в неопалювальному режимі призводить до зниження ресурсу склопакетів на 25%.
18. Забрані монтажні опорні та розпірні клиння – порушення геометрії та непрацездатність відкривних частин.
19. Несправності і пошкодження виникли внаслідок дії екстремальних умов чи обставин непереборної сили (пожежа, стихійні лиха, повені, буря і т.д.), а також домашніх тварин, комах або гризунів.
20. Вичерпання гарантійного терміну.
Регулювання фурнітури, а також усунення вищевказаних (не гарантійних) дефектів проводиться за кошти ЗАМОВНИКА згідно діючих тарифів ВИКОНАВЦЯ.
Конструкції з алюмінію виготовляються згідно вимог наступних документів:
1. ДСТУ Б В.2.6-30:2006. Конструкції будинків і споруд. Профілі з алюмінієвих сплавів із термомістками для огороджувальних будівельних конструкцій. Загальні технічні умови
2. ДСТУ EN 14351-1:2020 (EN 14351-1:2006 + А2:2016, IDT) «Вікна та двері. Вимоги. Частина 1. Вікна та зовнішні двері».
Гарантія на алюмінієві конструкцій з профілю Алюпроф, Алютех – 12 років.
Гарантія на алюмінієві конструкцій з профілю Фрамекс – 5 років.
Гарантія на елементи фурнітури (петлі, замки, віконна фурнітура і т.п.) – 1 рік.
Гарантія на гумові ущільнювачі – 5 років.
Гарантія на склопакет – 5 років.
Протягом цього терміну ремонт та заміна комплектуючих з браком, усунення недоліків, пов’язаних з прихованими виробничими дефектами проводяться за рахунок виробника.
Регулювання та сервісне обслуговування після року експлуатації оплачує замовник.
Гарантія означає:
- збереження цілісності, геометричної форми та розмірів виробів;
- адгезію лакофарбового покриття профілю;
- збереження герметичності склопакетів;
- збереження якості та працездатності ущільнювачів;
- збереження цілісності фурнітури та відсутність на ній корозії;
- збереження герметичності притвору;
- безкоштовний сервісний ремонт або заміна бракованих деталей чи комплектуючих, які були визнані дефектними представником сервісної служби виробника та виникли з вини виробника, існували до моменту придбання виробу або виникли в період гарантійного терміну.
Гарантія діє при умові дотримання умов експлуатації конструкції.
Правила експлуатації алюмінієвих конструкцій та фасадних систем.
1. Протягом 24 годин після монтажу алюмінієві конструкції повинні бути в зачиненому положенні.
2. Після проведеного монтажу виробів, для збереження герметичності з'єднувального шва, необхідно протягом 20 днів провести оздоблення місць примикання виробу до стінового проєму.
3. При виконанні оздоблювальних робіт (штукатурка, фарбування і т.д) конструкції повинні бути зачинені та захищені від потрапляння оздоблювальних матеріалів та інших сторонніх предметів та речовин на робочі механізми фурнітури та на самі конструкції..
4. Зовнішню захисну плівку з алюмінієвого профілю потрібно зняти не пізніше 30 днів з моменту монтажу конструкції.
5. Виконання будь-якої маніпуляції з віконною ручкою проводиться тільки в тому випадку, якщо стулка знаходиться в закритому положенні. Категорично заборонено повертати ручку при відкинутій на провітрювання або відкритій стулці. При повертанні ручки вгору збільшується ймовірність виходу петлі з зачеплення.
6. Необхідно уникати додаткових навантажень на стулку вікна та не допускати зіткнення стулки і укосу вікна.
7. Забороняється ставити сторонні предмети під стулку чи в проріз відкидного положення стулки.
8. Не залишайте вікна у відкритому положенні при поривчастому вітрі. Збільшення швидкості вітру призводить до підвищення ймовірності обриву фурнітурних механізмів. Особливо, коли стулка знаходиться в режимі провітрювання.
9. Не застосовуйте надмірних зусиль для закриття / відкриття вікон.
10. Для догляду за поверхнею виробів забороняється користуватися миючими засобами, що містять абразивні матеріали і хімічно активні речовини, а також розчинники. Якщо мильного розчину недостатньо, то є спеціальні миючі засоби, призначені для застосування на алюмінієвих конструкціях.
11. Для того, щоб продовжити термін експлуатації, еластичні властивості та зберегти зовнішній вигляд ущільнювача, його потрібно два рази на рік протирати силіконовим спреєм та запобігати забрудненню.
12. Не забувайте очищати від бруду дренажні отвори.
13. Не встановлюйте на підвіконня нагрівальні прилади та гарячі предмети.
14. Щоб на склі не утворювався конденсат або не відбувалося намерзання льоду, необхідно, щоб вологість у кімнаті, де встановлено вікно не перевищувала 40-50%. Бажано, щоб квартира або будинок були обладнані системою приточної або примусової вентиляції для циркуляції повітря. Необхідно провітрювати приміщення мінімум 2 рази на день по 10-15 хвилин влітку та по 5 хвилин взимку.
15. Ширина підвіконня повинна бути такого розміру, щоб забезпечити безперешкодне проходження повітря від батарей вгору, уздовж вікна. За рахунок цього створюється кругова циркуляція повітря в приміщенні .
16. Під час проведення ремонтних і оздоблювальних робіт вікна як правило захищають і обклеюють плівкою, обов'язково залишайте отвори для вентиляції і не користуйтеся темними і кольоровими плівками.
17. Для запобігання деформації вікна та його «просідання» і, як наслідок зміна геометрії виробу та порушення працездатності відкривних частин, забороняється забирати монтажні опорні та розпірні клини.
Правила експлуатації вхідних алюмінієвих дверей.
1. Відкриваючи двері, натискайте на ручку при відкритому положенні замків.
2. Якщо двері в відкритому положенні, не висувайте ригелі замка та не зачиняйте їх при висунутих ригелях замка. Це попередить пошкодження замків та пошкодження профіля рами.
3. Не допускайте попадання пилу (будівельного в тому числі), піску в циліндр й інші механічні частини дверей, а також засмічення замкової щілини. Змащуйте ригелі замків щонайменше раз у півроку.
4. Запобігайте занадто швидкому закриванню/відкриванню дверей, та не дозволяйте дітям кататися на них – це може призвести до травм.
5. Для дверей вуличного типу, згідно вимог ДБН «Житлові споруди», необхідна наявність тамбуру, що провітрюється — це запобігатиме виникненню конденсату, а потім утворенню льоду на поверхні дверей. В іншому випадку гарантія на них не розповсюджується
6. Згідно ДБН В.2.2-15:2019, вхід до одноквартирного житлового будинку може влаштовуватися через засклену веранду. При цьому, для входу в житлове приміщення повинно бути не менше трьох дверей (у IVB кліматичній зоні - двох дверей). Допускається влаштування подвійних дверей, а також розміщення головного входу до одноквартирного житлового будинку у цокольному поверсі. При цьому, передпокій зі сходинками має бути опалюваним.
7. Не допускайте попадання на поверхню дверей сумішей, що мають кислотну або лужну основу. Не застосовуйте абразивні та хімічні речовини для їх чищення.
8. Для фіксації стулки дверей у відкритому положенні не рекомендується підкладати під дверне полотно ніякі сторонні предмети (такі як цегла, дошки, бруси та інше), на цей випадок передбачені спеціальні стопори та дотягувачі з фіксацією.
9. Стулки вхідних дверей не бажано довгий час тримати в незачиненому стані, оскільки є великий ризик провисання конструкції під власною вагою. В закритому стані стулки замок має бути зачинений, щоб зачепи надійно фіксували стулку, перешкоджаючи термічним розширенням.
10. Експлуатуючи вхідні двері, слідкуйте щоб на порозі або на рамі не збирались бруд та лід у холодну пору року. Це призводить до деформації ущільнювачів, та до порушення геометрії конструкції в цілому.
11. Забороняється прикладати не передбачені конструкцією виробу навантаження на стулку (наприклад, вішати важкі предмети і т.п.).
12. Відкриття та закриття дверей в процесі експлуатації не повинно проводитися способами, які призводять до пошкодження дверного полотна, коробки, лиштви.
13. Під час проведення ремонтних і оздоблювальних робіт двері як правило захищають та обклеюють плівкою, обов'язково залишайте отвори для вентиляції і не користуйтеся темними і кольоровими плівками
14. Правила та умови експлуатації дотягувача: • установку дотягувача дверей проводити згідно інструкції з монтажу, наданої виробником. • якщо Ви не в змозі самостійно провести монтаж виробу чи зробити його підбір до дверей або налаштувати його, варто звернутися до фахівців. • в жодному разі не допомагайте дотягувачу зачиняти двері, це може пошкодити його внутрішні частини. • при регулюванні швидкостей, обертаючи регулятори проти годинникової стрілки, слідкуйте за тим, щоб не викрутити їх та не пошкодити клапани, бо це призведе до витікання робочої рідини та виходу з ладу виробу. • температура середовища експлуатації дотягувача: -20ْ С…+45ْ С. · • дотягувач не потребує особливих сервісних операцій, окрім періодичного підтягування кріпильних елементів.
15. Для запобігання деформації дверей, їх «просідання» і як наслідок зміна геометрії виробу та порушення працездатності відкривних частин, забороняється забирати монтажні опорні та розпірні клини.
Інструкція по догляду за вікнами
Щоб алюмінієві вікна прослужили вам тривалий час, необхідно дотримуватися нескладних правил:
1. Очистка конструкцій. Для очищення конструкцій, як профілю так і склопакету, рекомендується використовувати м’які неабразивні миючі засоби, що містять антистатик. Забороняється використовувати розчинники, рідини для зняття лаку, кислоти, пральні порошки, які можуть пошкодити профіль та ущільнювач. Забороняється чистити гострими інструментами, які можуть пошкодити поверхню профілю.
2. Щоб видалити будівельні забруднення, категорично заборонено застосовувати механічний вплив. Іншими словами, дряпати або шкребти поверхню.
3. Ущільнювач. Ущільнювачі ТЕП виготовлені з сучасних довговічних і стійких до змін температури матеріалів, але схильні до природного старіння. Для збереження еластичності та довговічності, необхідно два рази на рік очищати їх від забруднень та протирати спеціальними технічними засобами з комплекту для догляду за вікнами або мастилом на основі силікону без кислот, лугів та розчинників.
4. Фурнітура. Ваші вікна укомплектовані високоякісною фурнітурою. Для збереження експлуатаційних властивостей фурнітури їй необхідний нескладний догляд. Фахівці рекомендують не менше двох разів на рік протирати попередньо очищену фурнітуру засобами для очищення фурнітури , що не містить кислоти чи силікону. Не використовуйте агресивні, кислотні миючі засоби, які не містять смол або кислот.
Інструкція по догляду за дверима
Для того, щоб ваші алюмінієві двері прослужили якомога довше, не потрібно виконувати безліч складних технічних операцій. Досить виконання декількох простих правил:
1. Для миття дверної коробки і полотна дверей необхідно використовувати простий мильний розчин, який наноситься на поверхню за допомогою м’якої матерії, після чого видаляється за допомогою чистої вологої ганчірки. Категорично не варто вдаватися до використання засобів з вмістом кислот і розчинників.
2. Скляні елементи дверей необхідно періодично мити з використанням стандартних засобів для чищення та миття вікон і теплої води. Це стосується видалення всіх можливих типів забруднення. Не можна використовувати для очищення вікон та дверей бензин або інші подібні речовини.
3. Окремого обслуговування вимагають ущільнювачі, що фіксують скляні елементи дверей. Вони найбільше схильні до зносу. Для продовження терміну служби ущільнювачів необхідно періодично очищати їх від бруду і змащувати силіконовим спреєм або спеціалізованим засобом для обслуговування ущільнювачів.
4. Дверну фурнітуру необхідно регулярно чистити і змащувати спеціально призначеними для цих цілей засобами, які не містять смол або кислот.
Дотримання всіх експлуатаційних вимог забезпечує тривалу експлуатацію дверей та вікон.
Гарантія не поширюється на наступні випадки:
1. Монтаж виробів здійснювався не фахівцями фірми-продавця.
2. Відсутності у клієнта Договору на виготовлення виробу.
3. Якщо механічні пошкодження були отримані в результаті удару чи через застосування надмірної фізичної сили.
4. Сталася поломка фурнітури в результаті неналежного догляду або невмілого користування, особливо при виявленні в її робочих механізмах штукатурного розчину, будівельного сміття, фарб, мастик та інших зайвих предметів.
5. Механічні пошкодження фурнітури (дотягувача), які з’явилися в результаті порушень правил та умов експлуатації.
6. Механічні пошкодження склопакетів (розбиття, подряпини та тріщини) після підписання акту здачі-прийому виробу.
7. Порушення цілісності склопакетів (виникнення тріщин) або їх розгерметизація у зв'язку з недотриманням температурного режиму у приміщенні (нижче +5С у зимовий період, вимога п.8.8 ДСТУ EN 1279-1:2022 (EN 1279-1:2018, IDT) та умов експлуатації, що визначені у ДСТУ EN 14351-1:2020 Вікна та двері. Вимоги. Частина 1. Вікна та зовнішні двері (EN 14351-1:2006 + A2:2016, IDT) .
8. Порушення герметичності монтажного шва при несвоєчасному (пізніше 20 днів з моменту встановлення) чи неправильному оздобленні місць примикання виробу до стінового проєму.
9. Якщо пошкодження конструкцій відбулося через вплив гарячих предметів та рідин або через дію агресивних хімічних речовин.
10. Якщо пошкодження відбулися через форс-мажорні обставини – землетрус, пожежа, несприятливі погодні умови (блискавка, град), тощо.
11. Якщо пошкодження виникли в результаті порушення замовником умов експлуатації чи експлуатації в критично важких умовах ( постійної дії на лаковані поверхні температури понад 70°C, впливу на з'єднані профілі температури понад 200°C, постійне занурення у воду, ушкодження, що виникли внаслідок контакту з матеріалами, що виробляють гальванічний пар (деякі метали, наприклад мідь, свинець) або кислоти (деякі види деревини, наприклад дуб, горіх).
12. Якщо пошкодження конструкції виникли через модифікацію або регулювання конструкцій іншими організаціями та службами без попереднього узгодження з нами.
13. Якщо пошкодження виникли внаслідок впливу на порошкові покриття матеріалів органічних розчинників, концентрованого алкоголю, кислоти, лугу (в т.ч. цемент, вапно й інші лужні будівельні матеріали) й нафтопохідних сполук (бензин і т.п.).
14. Якщо пошкодження виникли внаслідок того, що захисна плівка, нанесена на поверхню виробу, не була знята протягом 30 днів після виконання монтажу конструкцій на об’єкті.
Увага! Виробник (постачальник) не несе відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю або майну споживача, викликаний недотриманням правил монтажу та експлуатації виробу.
Права та обов’язки споживача, продавця і виробника регламентуються законом «Про захист прав споживачів».
- збереження цілісності, геометричної форми та розмірів виробів
- збереження герметичності склопакетів;
- збереження якості працездатності ущільнювачів;
- збереження цілісності фурнітури та відсутність на ній корозії;
- збереження герметичності притвору;
- безкоштовний сервісний ремонт або заміна бракованих деталей чи комплектуючих, які були визнані дефектами представником сервісної служби виробника та виникли з вини виробника, існували до моменту придбання виробу або виникли в період гарантійного терміну.
- порушення одного з пунктів «Правил експлуатації» або «Умов після монтажних робіт»;
- відсутності у клієнта Договору або «Паспорту на вікна Болена»;
- виявленні на ПВХ-профілі захисної плівки після 20 днів з моменту встановлення;
- використанні поблизу виробів нагрівальних приладів, які можуть призвести до деформації ПВХ-профілю;
- неналежного ремонту виробів, який був здійснений не спеціалістами виробника;
- механічних пошкодженнях під час експлуатації;
- закінчення гарантійного терміну.